Kerry has logged 352 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Ritual

The Ritual

2017
×
★½
Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Spivak

Spivak

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
16
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Beirut

Beirut

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
½
Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
½
Edit this entry  
30
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
Edit this entry  
26
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spinning Man

Spinning Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Bean

Bean

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Fat Buddies

Fat Buddies

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Look Who's Back

Look Who's Back

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sinister

Sinister

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Man Who Knew Too Little

The Man Who Knew Too Little

1997
×
★★½
Edit this entry  
19
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
68 Kill

68 Kill

2017
×
★½
Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Edit this entry