Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Athena

Athena

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Siege

Siege

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Edit this entry  
05
Accident

Accident

1967
×
★★★★
Edit this entry  
01
House of Bamboo

House of Bamboo

1955
×
★★★½
Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Edit this entry  
27
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Dion Brothers

The Dion Brothers

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Sea Wolf

The Sea Wolf

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Dead or Alive: Final

Dead or Alive: Final

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Dead or Alive 2: Birds

Dead or Alive 2: Birds

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Redneck

Redneck

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Mephisto

Mephisto

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★
Edit this entry  
07
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Experiment in Terror

Experiment in Terror

1962
×
★★★★
Edit this entry  
05
T

T

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★★★
Edit this entry  
27
Reflections of Evil

Reflections of Evil

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Long Riders

The Long Riders

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
Babymother

Babymother

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scarborough

Scarborough

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Gossip

Gossip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Don't Play Us Cheap

Don't Play Us Cheap

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Edit this entry  
13
Loose Corner

Loose Corner

1986
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hello, This Is My Penis

Hello, This Is My Penis

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Welcome II the Terrordome

Welcome II the Terrordome

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★★½
Edit this entry  
23
It Is Not the Homosexual Who Is Perverse, But the Society in Which He Lives

It Is Not the Homosexual Who Is Perverse, But the Society in Which He Lives

1971
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★½
Edit this entry  
13
Street Smart

Street Smart

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

2022
×
★★★
Edit this entry