• The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • This Is Paris

  • Emma.

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Mister America

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • You Don't Nomi

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

  • Us

    ★★★½

  • Varda by Agnès

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Honey Boy

  • Surviving R. Kelly

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • In Fabric

    ★★★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • Life Itself

    ½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Little Italy

  • Cam

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Chris Fleming: Showpig

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Climax

    ★★★½

  • Rafiki

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • The Rachel Divide

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • I Feel Pretty

  • The Honeymoon Stand-Up Special

  • Wobble Palace

    ★★★½

  • Game Night

    ★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Madeline's Madeline