Sort by
  • Both Sides of the Blade

    ★★

  • Navalny

    ★★★★

  • Midwives

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★★½

  • The Mission

    ★★

  • The Cow Who Sang a Song into the Future

    ★★½

  • Something in the Dirt

    ★★★★

  • A House Made of Splinters

    ★★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • My Old School

    ★★★½

  • 2nd Chance

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

  • Dual

    ★★★★½

  • Nanny

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Riotsville, USA

    ★½

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★½

  • Watcher

    ★★

  • Tantura

    ★★★½

  • The Civil War: Chavez vs. de la Hoya

    ★★★

  • A Love Song

    ★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Good Boss

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Cathedral

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Three Minutes: A Lengthening

    ★★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • Neptune Frost

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • The Year Before the War

    ★★

  • Life in a Day 2020

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★★

  • At the Ready

    ★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★★

  • Jockey

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Prime Time

    ★½

  • Cusp

    ★★★★

  • R#J

    ★★★

  • President

    ★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★½

  • Flee

    ★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★½

  • The World to Come

    ★★★½