Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Three Minutes: A Lengthening

Three Minutes: A Lengthening

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Windermere's Fan

Lady Windermere's Fan

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Divine Voyage

The Divine Voyage

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smouldering Fires

Smouldering Fires

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Salt for Svanetia

Salt for Svanetia

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The History of the Civil War

The History of the Civil War

1921
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Street of Forgotten Men

The Street of Forgotten Men

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Sister of Six

A Sister of Six

1926
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dans la Nuit

Dans la Nuit

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Limite

Limite

1931
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fire Brigade

The Fire Brigade

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skinner's Dress Suit

Skinner's Dress Suit

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Trip to Mars

A Trip to Mars

1918
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
New Year's Eve

New Year's Eve

1924
×
Read the review Edit this entry  
08
Arrest Warrant

Arrest Warrant

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Light of Asia

The Light of Asia

1925
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Penrod and Sam

Penrod and Sam

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kid Reporter

The Kid Reporter

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Apart from You

Apart from You

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
King of the Circus

King of the Circus

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Waxworks

Waxworks

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blind Husbands

Blind Husbands

1919
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Primrose Path

The Primrose Path

1925
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Below the Surface

Below the Surface

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cow Who Sang a Song into the Future

The Cow Who Sang a Song into the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Midwives

Midwives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
2nd Chance

2nd Chance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A House Made of Splinters

A House Made of Splinters

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lucy and Desi

Lucy and Desi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tantura

Tantura

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Palm Trees and Power Lines

Palm Trees and Power Lines

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mission

The Mission

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Old School

My Old School

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cathedral

The Cathedral

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Dual

Dual

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Riotsville, USA

Riotsville, USA

2022
×
★½
Read the review Edit this entry