Sort by

Victor has logged 38 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
White Shadow

White Shadow

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
God's Pocket

God's Pocket

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Battered Bastards of Baseball

The Battered Bastards of Baseball

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
To Kill a Man

To Kill a Man

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alive Inside

Alive Inside

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Notorious Mr. Bout

The Notorious Mr. Bout

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Viktoria

Viktoria

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Blind

Blind

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Web Junkie

Web Junkie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mr. X

Mr. X

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Voices

The Voices

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Cesar's Last Fast

Cesar's Last Fast

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Whitey: United States of America v. James J. Bulger

Whitey: United States of America v. James J. Bulger

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy Valley

Happy Valley

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sepideh

Sepideh

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cold in July

Cold in July

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Difret

Difret

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Calvary

Calvary

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Child

Love Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Days in Vietnam

Last Days in Vietnam

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mitt

Mitt

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellion

Hellion

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Memphis

Memphis

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dinosaur 13

Dinosaur 13

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Green Prince

The Green Prince

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drug War

Drug War

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Past

The Past

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Brick and the Mirror

The Brick and the Mirror

1965
×
★★★★
Edit this entry