RSS feed for VK
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wounds

Wounds

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elite Squad: The Enemy Within

Elite Squad: The Enemy Within

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry