• Texas Chainsaw Massacre

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Causality

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • So Much Love to Give

    ½

  • The Half of It

  • Isi & Ossi

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Parasite

  • Someone Great

    ★★

  • Despite Everything

  • mid90s

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Kissing Booth

    ½

  • Perdida

  • Alex Strangelove

  • My Best Friend

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Coco

  • Alanis

  • mother!

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • Rough Night

    ★★★★

  • Loving Vincent

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

    ★★★½

  • A Silent Voice

  • The Edge of Seventeen

  • Bridget Jones's Baby

  • I'm Gilda

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Me Before You

  • My Big Fat Greek Wedding 2

  • Room

  • 6 Years

  • The 33

    ★½

  • Carol

  • Pitch Perfect 2

  • Fifty Shades of Grey

  • The DUFF

  • Knock Knock

    ½

  • Love, Rosie

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Wild Tales

  • When Marnie Was There

    ★★★★

  • Maleficent

  • The Other Woman

  • Her

    ★★★★½

  • Beautiful Creatures

    ★★★

  • Pitch Perfect

  • House at the End of the Street

    ★★★

  • Stuck in Love

  • Silver Linings Playbook

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Spring Breakers

  • Now Is Good

  • What to Expect When You're Expecting

  • Mirror Mirror