• tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Hamilton

  • TFW No GF

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Promare

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Guava Island

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Jawline

    ★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • One Child Nation

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½