Sort by
  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Tetris

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • j-hope IN THE BOX

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Constantine: The House of Mystery

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★

  • Lulli

    ★★★

  • Beanie Mania

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Single All the Way

    ★½

  • The Magical Christmas Tree

    ★★

  • Hypnotic

    ★★★½

  • Night Teeth

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Dashing in December

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★½