Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Ballet Now

Ballet Now

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tetris

Tetris

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
23
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★½
Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
Constantine: City of Demons - The Movie

Constantine: City of Demons - The Movie

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
11
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Constantine: The House of Mystery

Constantine: The House of Mystery

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Willow

Willow

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
j-hope IN THE BOX

j-hope IN THE BOX

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Magical Christmas Tree

The Magical Christmas Tree

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Edit this entry  
09
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry