RSS feed for Layla

Layla has logged 24 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Miss Hokusai

Miss Hokusai

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry