Layla has logged 20 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Illang: The Wolf Brigade

Illang: The Wolf Brigade

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Edit this entry