• Don't Look Up

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

  • Hollywood

    ★★★★★

  • Epistolar

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • Horse Girl

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • K-12

    ★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Seberg

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Marighella

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • By the Grace of God

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

  • The Tobacconist

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • One Nation, One King

    ★★

  • Green Book

    ★½

  • A Faithful Man

    ★★★

  • mid90s

    ★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★

  • You Get Me

  • Blame

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • To the Bone

    ½