Sort by
  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Fighting for Daybreak

    ★★★

  • Holy Spider

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Dog

    ★★★★

  • Lullaby

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • 1-800-777-7777

    ★★★★★

  • The Requin

    ½

  • Alone Together

    ★★★

  • I’m Ethan

    ★★★

  • Christmas Takes Flight

    ★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Red Notice

    ½

  • Ghost Girl

    ★★★½

  • L.O.L. Surprise! The Movie

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • One Pint at a Time

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Yuni

    ★★★★

  • Kate

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★½

  • Barbie: Big City, Big Dreams

    ★½

  • Jack and the Treehouse

    ★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Jolt

    ★★

  • Murina

    ★★★★

  • Lingui: The Sacred Bonds

    ★★★★

  • Juneteenth: Together We Triumph

  • Skater Girl

    ★★★★

  • Dreamland: The Burning of Black Wall Street

  • Americanish

    ★★★★

  • unfinished

    ★★★★

  • The Dark Hobby

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Finding You

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Ride or Die

    ★★½

  • Yes Day

    ★½

  • Ginny & Georgia - The Afterparty

    ★★

  • Behind Her Eyes

  • The Black Church: This Is Our Story, This Is Our Song

  • Pebbles

    ★★★

  • Land

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • Superior

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Alone Together

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wish Dragon

    ★★★

  • A California Christmas

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Spark

    ★★★

  • Christmas in Carolina

  • Short Vacation

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Really Love

    ★★★★

  • 2 Hearts

    ★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • Voice of Silence

    ★★★★½

  • Driving While Black: Race, Space and Mobility in America

  • Freaky

    ★★★★

  • Three Sisters

    ★★★½