voidember has logged 25 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Flatwoods Monster: A Legacy of Fear

The Flatwoods Monster: A Legacy of Fear

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Vampira and Me

Vampira and Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry