Sort by

voidember has logged 38 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweet November

Sweet November

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
War and Peace

War and Peace

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Siberia

Siberia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
28 Days

28 Days

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love After Love

Love After Love

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return to Me

Return to Me

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stevie Nicks: Through the Looking Glass

Stevie Nicks: Through the Looking Glass

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fleetwood Mac - Unbroken Chain

Fleetwood Mac - Unbroken Chain

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Most Assassinated Woman in the World

The Most Assassinated Woman in the World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jersey Girl

Jersey Girl

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry