Sort by

voidfilm has logged 216 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
10,000 Saints

10,000 Saints

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
28
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
Read the review Edit this entry  
27
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
Read the review Edit this entry  
18
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry