Sort by
  • Barbie

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Luckiest Girl Alive

    ★★

  • Do Revenge

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Aftersun

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

  • Tall Girl 2

  • Fresh

    ★★½

  • The 355

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Rose Island

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Domino

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • The Perfect Date

    ★★★★