Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The 355

The 355

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry