• Das Herz der Schlange

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Hyperland

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Polizeiruf 110: Bis Mitternacht

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Irradiation

    ★★★

  • The Blade Runner Phenomenon

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Das Geheimnis des Totenwaldes

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Asphalt Burning

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Im Abgrund

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★

  • The Trouble with Being Born

    ★★

  • Veterán

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Tatort: Das Team

    ★½

  • Planet of the Tapes

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Perfect Secret

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Nimic

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Promare

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★★