Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Tim's Vermeer

Tim's Vermeer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gigantic

Gigantic

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sniper

The Sniper

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mob

The Mob

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive a Crooked Road

Drive a Crooked Road

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Navajo Joe

Navajo Joe

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Treasure

The Treasure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rope

The Rope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Endjährig

Endjährig

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Das Herz der Schlange

Das Herz der Schlange

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sea-Wolf

The Sea-Wolf

1971
×
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
25
Hyperland

Hyperland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Polizeiruf 110: Bis Mitternacht

Polizeiruf 110: Bis Mitternacht

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Splice

Splice

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★½
Read the review Edit this entry