Volker has logged 108 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
25
Hyperland

Hyperland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Polizeiruf 110: Bis Mitternacht

Polizeiruf 110: Bis Mitternacht

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Splice

Splice

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trancers

Trancers

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bang, Boom, Bang

Bang, Boom, Bang

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Irradiation

Irradiation

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Devs

Devs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christine

Christine

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
L.A. Takedown

L.A. Takedown

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry