Volker has logged 29 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Quay

Quay

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Edit this entry  
27
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Haunter

Haunter

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★
Read the review Edit this entry