Sort by

c has logged 35 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Candy

Candy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Gia

Gia

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry