Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Tetris

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Bros

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Hand of God

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • After Yang

    ★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★★½

  • Firebird

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★½

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★

  • Pride

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Super 8

    ★★

  • Margin Call

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Avatar

    ★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★★

  • Michael Clayton

    ★★★½

  • Ocean's Thirteen

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Children of Men

    ★★★★★