Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Edit this entry  
19
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★½
Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★★
Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dinner Game

The Dinner Game

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry