• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Good Boss

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • High Ground

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Our Planet

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Magical Land of Oz

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • High Life

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Hampstead

    ★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Logan

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★