Sort by

Dylan has logged 94 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Great Race

The Great Race

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
G.I. Blues

G.I. Blues

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry