Voltron has logged 257 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Box

Black Box

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Devil to Pay

The Devil to Pay

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stay Home

Stay Home

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Curse of Audrey Earnshaw

The Curse of Audrey Earnshaw

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death of Me

Death of Me

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Follow Me

Follow Me

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Norbit

Norbit

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Priest

Priest

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Get Hard

Get Hard

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Buried

Buried

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear PHarm

Fear PHarm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Muse: Simulation Theory

Muse: Simulation Theory

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Owners

The Owners

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry