• 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • I Carry You With Me

    ★★★

  • Cuties

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • The Turning

    ½

  • Goldman v Silverman

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Like a Boss

    ★★

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

    ½

  • Dolittle

    ½

  • Midnight Kiss

    ★★

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

  • Countdown

  • Scissors

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★

  • The Beach House

    ★★

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Harriet

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★★½

  • K-12

    ★½

  • The King

    ★★★

  • Ema

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Seberg

    ★★½

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Judy

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½