• Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Weathering with You

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Satanic Panic

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • L'Observateur

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★

  • Liberté

    ★½

  • The Staggering Girl

  • And Then We Danced

    ★★½

  • Beanpole

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Promare

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Poms

    ★★

  • UglyDolls

  • Swallow

    ★★★½

  • The Short History of the Long Road

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★★

  • Circus of Books

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★

  • After

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • Little

    ★★

  • End of the Century

    ★★★★

  • Unplanned

    ½

  • Pet Sematary

    ★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Saint Frances

    ★★★

  • I See You

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★½

  • The Case Against Adnan Syed

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Villains

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • The Aftermath

    ★★½