• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • MOTHER

    ★★

  • Capone

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • 37 Seconds

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★★

  • Papillon

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Lion

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Flowers of Evil

    ★★½

  • The Salesman

    ★★

  • Divines

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Nise: The Heart of Madness

    ★★★★★

  • Detour

    ★★★½

  • AWOL

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Down by Love

    ★★½

  • As I Open My Eyes

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • American Ultra

    ★★

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★

  • Cosmos

    ★★

  • Attack on Titan

    ★★

  • Love

    ★★★½

  • Coin Locker Girl

    ★★★½

  • Guilty

    ★½

  • The Case of Hana & Alice

    ★★★★★

  • Bizarre

    ★★★

  • Pirate's Passage

    ★★½

  • The Lost Honour of Christopher Jefferies

    ★★★★

  • Sara

    ★★½

  • 100 Yen Love

    ★★★½

  • From A to B

    ★★★

  • Zombeavers

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • I Sell Love

    ★★★

  • Shelter

    ★★

  • Hill of Freedom

    ★★

  • Heaven Knows What

    ★★★½

  • Night Flight

    ★★★

  • My Man

    ★★½

  • Black Coal, Thin Ice

    ★★★½

  • Mommy

    ★★★★

  • A Girl at My Door

    ★★★

  • Breathe

    ★★★½

  • Amour Fou

    ★★★

  • Christopher Doyle: Filming in the Neon World

    ★★★★★

  • Obsessed

    ★★★½

  • Innocent Thing

    ★★★

  • Tinker Ticker

    ★★★½

  • Enthralled

    ★★

  • Naked Ambition 3D

    ★★

  • The Light Shines Only There

    ★★★½

  • Harmonie

    ★★★½

  • Tabloid Truth

    ★★½

  • Journey to the West

    ★★★

  • Kumiko, the Treasure Hunter

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★