• The Source

    ★★★½

  • Oslo, August 31st

    ★★★½

  • Melancholia

    ★★★½

  • House of Tolerance

    ★★★★

  • The Kid with a Bike

    ★★★

  • Polisse

    ★★★½

  • Sleeping Beauty

    ★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★★½

  • Fast Five

    ★★★

  • Arthur

    ★★½

  • Pina

    ★★★

  • Twenty Cigarettes

    ★★★

  • Come Rain, Come Shine

    ★★★

  • Bullhead

    ★★★

  • A Separation

    ★★★★

  • Guilty of Romance

    ★★★★½

  • Martha Marcy May Marlene

    ★★★★½

  • Norwegian Wood

    ★★★★

  • Biutiful

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★

  • Our Day Will Come

    ★★★★

  • Incendies

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • A Crowd of Three

    ★★★

  • The Housemaid

    ★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★

  • Time of Eve: The Movie

    ★★★½

  • Amphetamine

    ★½

  • Twisted Seduction

  • My Rainy Days

    ★★★½

  • Bright Star

    ★★★★

  • A Prophet

    ★★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★★

  • The White Ribbon

    ★★½

  • I Killed My Mother

    ★★½

  • Antichrist

    ★★½

  • Dogtooth

    ★★½

  • Spring Fever

    ★★★★½

  • Thirst

    ★★

  • Welcome

    ★★★

  • Soundless Wind Chime

    ★★★

  • About Elly

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★★

  • Moon

    ★★

  • An Education

    ★★★★½

  • Che: Part Two

    ★★★★★

  • Quarantine

    ★★★

  • The Song of Sparrows

    ★★★★

  • Che: Part One

    ★★★★

  • The Hurt Locker

    ★★★½

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Topless

    ★★½

  • Afterschool

    ★★★★

  • Hunger

    ★★★½

  • Help Me, Eros

    ★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★★

  • Atonement

    ★★★½

  • Persepolis

    ★★★★★

  • The Edge of Heaven

    ★★★★★

  • Caramel

    ★★★½

  • Secret Sunshine

    ★★★

  • 5 Centimeters per Second

    ★★★★

  • Lost in Beijing

    ★★★★

  • I Don't Want to Sleep Alone

    ★★

  • Sunflower

    ★★

  • No Regret

    ★★★★½

  • Eternal Summer

    ★★★

  • Babel

    ★½

  • Syndromes and a Century

    ★★★★★

  • The Girl Who Leapt Through Time

    ★★★★

  • Reprise

    ★★★½

  • Marie Antoinette

    ★★★