• Perfect Blue

    ★★★★★

  • Happy Together

    ★★★★★

  • Green Fish

    ★★★★

  • Doodlebug

    ★★★

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Goodbye South, Goodbye

    ★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • La Haine

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★★

  • Vive L'Amour

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • I Can't Sleep

    ★★★

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • Ocean Waves

    ★★★★★

  • Moving

    ★★★

  • Rebels of the Neon God

    ★★★★

  • Night on Earth

    ★★★★½

  • My Own Private Idaho

    ★★★★

  • Days of Being Wild

    ★★★★½

  • Mystery Train

    ★★★½

  • As Tears Go By

    ★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★★

  • Dust in the Wind

    ★★★½

  • Vagabond

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★½

  • Kandagawa Wars

    ★★★

  • The Boys from Fengkuei

    ★★★½

  • Christiane F.

    ★★★½

  • Out of the Blue

    ★★★★

  • Bad Timing

    ★★★½

  • In the Realm of the Senses

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★★

  • Funeral Parade of Roses

    ★★★

  • Daisies

    ★★★★½

  • Woman in the Dunes

    ★★★★

  • Breathless

    ★★★★

  • A Trip to the Moon

    ★★★★