RSS feed for Kane
  • Ayaan

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Idol

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • La vita nuova

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

  • Midnight Kiss

    ★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

  • Last Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • I want to make a film about women

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Flesh Dream

  • Blood Machines

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • GUO4

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Spiral

    ★★

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Sequin in a Blue Room

    ★★★½

  • In My Blood It Runs

    ★★★★

  • Suburban Wildlife

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Skin

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Seahorse

    ★★★★½

  • Circus of Books

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Ghost Town Anthology

    ★★½

  • Bait

    ★★½

  • Animals

  • Blinded by the Light

    ★★½

  • Monos

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Beats

    ★★★★

  • Sons of Denmark

    ★★★★

  • Dirty God

    ★★★★

  • Polaroid

    ★½