RSS feed for Vonne

Vonne has logged 104 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Morgan

Morgan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Where the Heart Is

Where the Heart Is

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lola Versus

Lola Versus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
900 Neighbours

900 Neighbours

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Who's Gonna Love Me Now?

Who's Gonna Love Me Now?

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Goldstone

Goldstone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gayby Baby

Gayby Baby

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coriolanus

Coriolanus

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry