• Fractured

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • The King

    ★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Golden Glove

    ★★

  • Amazing Grace

    ★★★★★

  • Never Look Away

    ★★★½

  • Arctic

    ★★★

  • Raw

    ★★★½

  • In the Basement

    ★★★

  • Charlie Countryman

    ★★

  • The Act of Killing

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • The Client

    ★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★

  • Elite Squad

    ★★★

  • Lower City

    ★★★

  • Dogtown and Z-Boys

    ★★★★

  • Black Cat, White Cat

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★