Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Client

The Client

2011
×
★★
Edit this entry  
27
Lower City

Lower City

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Basement

In the Basement

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dogtown and Z-Boys

Dogtown and Z-Boys

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Cat, White Cat

Black Cat, White Cat

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry