• Mank

    ★★★½

  • Occupation: Rainfall

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★

  • Bloody Hell

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hunted

    ★★½

  • Shakespeare’s Shitstorm

    ★★

  • Unhinged

    ★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★

  • Breeder

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Becky

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Countdown

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • Two Heads Creek

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • VFW

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Porno

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½