• Soul

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★★½

  • Archive

    ★★★★

  • Ghosts of War

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★★★

  • Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★★½

  • Kalashnikov AK-47

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Secret Zoo

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★★

  • African Kung-Fu Nazis

    ½

  • Pinocchio

    ★★★½

  • Ashfall

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Skyfire

    ★★★

  • Unknown Battle

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Coma

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Midway

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Rising Hawk

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • VFW

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Float

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Robert the Bruce

    ★★★

  • Escape Plan: The Extractors

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Pavarotti

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★★