Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The One

The One

2001
×
Edit this entry  
21
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
Edit this entry  
20
The Flash

The Flash

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
For the Sake of Vicious

For the Sake of Vicious

2020
×
Edit this entry  
20
Lionheart

Lionheart

1990
×
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Robber Hotzenplotz

The Robber Hotzenplotz

2022
×
Edit this entry  
12
The Siege

The Siege

1998
×
Edit this entry  
11
Terrified

Terrified

2017
×
Edit this entry  
11
Superhost

Superhost

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★★½
Edit this entry  
10
Killer Elite

Killer Elite

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★½
Edit this entry  
09
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
Edit this entry  
08
Sinister

Sinister

2012
×
Edit this entry  
08
The Howling

The Howling

1981
×
★★½
Edit this entry  
08
Safe

Safe

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
Edit this entry  
04
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
Edit this entry  
01
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
Edit this entry  
01
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
Edit this entry  
31
Earth: One Amazing Day

Earth: One Amazing Day

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
Edit this entry  
30
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
Edit this entry  
30
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Transporter

The Transporter

2002
×
Edit this entry  
30
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
Edit this entry  
29
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
Edit this entry  
29
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
Contamination

Contamination

1980
×
★★★
Edit this entry  
29
The Meg

The Meg

2018
×
Edit this entry  
28
Cutthroat Island

Cutthroat Island

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Red Planet

Red Planet

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
★½
Edit this entry  
28
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
Edit this entry  
28
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
Edit this entry  
28
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
Edit this entry  
27
Earth: One Amazing Day

Earth: One Amazing Day

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Earth

Earth

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Violent City

Violent City

1970
×
★★★★
Edit this entry  
26
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Edit this entry  
25
Fast X

Fast X

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sauerkrautkoma

Sauerkrautkoma

2018
×
★★★★
Edit this entry