• No Time to Die

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • Philly D.A.

  • Godzilla vs. Kong

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★½

  • Cherry

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Shangri-La

  • Framing Britney Spears

  • Fake Famous

  • Judas and the Black Messiah

  • All Light, Everywhere

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • Cusp

    ★★½

  • Try Harder!

    ★★★½

  • Searchers

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Homeroom

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Peculiar Contrast, Perfect Light

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • We Are

  • Education

    ★★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

    ★★

  • Mank

  • Diddly Squat

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Big Scary “S” Word

  • Freaky

    ½

  • Hubie Halloween

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • On the Rocks

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Still Processing

    ★★★★★

  • MLK/FBI

    ★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★

  • City Hall

    ★★★★

  • Tenet

  • Chemical Hearts

  • Esther Povitsky: Hot For My Name

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • 8:46

  • Stray

    ★★★

  • New York New York

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Lost Girls

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★★½

  • Tesla

    ★★

  • Charm City Kings

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • The Nowhere Inn

    ★★

  • Possessor

    ★½