Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Murder Party

Murder Party

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Book of Wonders

The Book of Wonders

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Hunger

Hunger

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry