Sort by
  • Walker

    ★★★★½

  • Apollo 13

    ★★★★

  • Waking Life

    ★★★½

  • Highlander

    ★★★

  • Streets of Fire

    ★★★½

  • Johnny Handsome

    ★★★

  • The Warriors

    ★★★★

  • Trespass

    ★★★½

  • The Last Detail

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • The Rules of the Game

    ★★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★

  • Five Easy Pieces

    ★★★★½

  • Severance

    ★★★½

  • Go

    ★★★★

  • Bend It Like Beckham

    ★★★½

  • Jesus of Montreal

    ★★★★

  • My Son the Fanatic

    ★★★½