Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Concrete Valley

Concrete Valley

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
The Caine Mutiny Court-Martial

The Caine Mutiny Court-Martial

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Here

Here

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
In Water

In Water

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Lynx Man

Lynx Man

2023
×
Edit this entry  
25
Burning Fire

Burning Fire

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Beast

The Beast

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Practice

The Practice

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Las Tierras del Cielo

Las Tierras del Cielo

2023
×
Edit this entry  
21
The Bats

The Bats

1999
×
Edit this entry  
21
Dude Ascending a Staircase

Dude Ascending a Staircase

×
Edit this entry  
21
ascensions

ascensions

2017
×
Edit this entry  
21
Ray's Birds

Ray's Birds

2010
×
Edit this entry  
21
Centre of the Cyclone

Centre of the Cyclone

2015
×
Edit this entry  
21
One Roll in the Blackness

One Roll in the Blackness

2011
×
Edit this entry  
21
Pump

Pump

2022
×
Edit this entry  
21
¡PíFIES!

¡PíFIES!

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Hat

Hat

×
Edit this entry  
21
Gun

Gun

×
Edit this entry  
21
Plastic Blag

Plastic Blag

1968
×
Edit this entry  
21
an exercise in parting

an exercise in parting

2022
×
Edit this entry  
21
lovertits

lovertits

2022
×
Edit this entry  
21
A Picture for Parco

A Picture for Parco

2022
×
Edit this entry  
21
Skip Jumbo

Skip Jumbo

×
Edit this entry  
21
Mobile Phone Studies Nos. 1-25

Mobile Phone Studies Nos. 1-25

×
Edit this entry  
21
Frame of Mind

Frame of Mind

×
Edit this entry  
21
With The Tide, with the tide

With The Tide, with the tide

2022
×
Edit this entry  
21
It Was A Good Day

It Was A Good Day

×
Edit this entry  
21
Moon Cycle (I: bran stakhage’s moonlight; II: mercury retrograde)

Moon Cycle (I: bran stakhage’s moonlight; II: mercury retrograde)

×
Edit this entry  
20
Study In Leaders: Toward the 1970s

Study In Leaders: Toward the 1970s

1968
×
Edit this entry  
20
Minions

Minions

1965
×
Edit this entry  
20
American Myth

American Myth

1972
×
Edit this entry  
20
Song

Song

1967
×
Edit this entry  
20
Castaway

Castaway

1970
×
★★★½
Edit this entry  
20
My Neighborhood

My Neighborhood

1968
×
Edit this entry  
20
Carousel

Carousel

1969
×
Edit this entry  
20
De Mortuis Nil Nisi Bonum

De Mortuis Nil Nisi Bonum

1970
×
Edit this entry  
20
George & Martha Revisited

George & Martha Revisited

1967
×
Edit this entry  
17
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sanrizuka: Heta Village

Sanrizuka: Heta Village

1973
×
★★★
Edit this entry  
16
She Shoots Straight

She Shoots Straight

1990
×
★★½
Edit this entry  
14
Rebel

Rebel

2022
×
Edit this entry  
12
Inshallah a Boy

Inshallah a Boy

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
Nowhere Near

Nowhere Near

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Hit Man

Hit Man

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
In the Rearview

In the Rearview

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Flipside

Flipside

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arthur&Diana

Arthur&Diana

2023
×
★★★½
Edit this entry