Sort by

Vadim has logged 25 entries for films during September 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wild Palms

Wild Palms

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Memories Look at Me

Memories Look at Me

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Looper

Looper

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Downpour

Downpour

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tin Drum

The Tin Drum

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
You Ain't Seen Nothin' Yet

You Ain't Seen Nothin' Yet

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Keep the Lights On

Keep the Lights On

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Passion

Passion

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Here and There

Here and There

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stormy Waters

Stormy Waters

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Strange M. Victor

Strange M. Victor

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Downhill Racer

Downhill Racer

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Back to School

Back to School

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Forbidden Games

Forbidden Games

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry