Sort by

Vadim has logged 29 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What Maisie Knew

What Maisie Knew

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
As Long as You've Got Your Health

As Long as You've Got Your Health

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Suitor

The Suitor

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rupture

Rupture

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Berlin Express

Berlin Express

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harmony Lessons

Harmony Lessons

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Graceland

Graceland

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Coffee in Berlin

A Coffee in Berlin

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Toys

Toys

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mystery of the Moonlight Sonata

The Mystery of the Moonlight Sonata

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deadfall

Deadfall

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Disconnect

Disconnect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Nixon

Nixon

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The We and the I

The We and the I

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
M

M

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry