RSS feed for Vadim

Vadim has logged 28 entries for films during May 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rise and Fall of Legs Diamond

The Rise and Fall of Legs Diamond

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oxhide II

Oxhide II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The East

The East

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Yumen

Yumen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
When Night Falls

When Night Falls

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tie Xi Qu: West of the Tracks

Tie Xi Qu: West of the Tracks

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Les Cousins

Les Cousins

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Newton Boys

The Newton Boys

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Other Bank

The Other Bank

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Sun of Satan

Under the Sun of Satan

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tape

Tape

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Peeples

Peeples

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Call

The Call

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mud

Mud

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Class Relations

Class Relations

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry