RSS feed for Vadim

Vadim has logged 21 entries for films during July 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hahaha

Hahaha

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fearless

Fearless

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crystal Fairy & the Magical Cactus

Crystal Fairy & the Magical Cactus

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anything Else

Anything Else

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Holy Land

Holy Land

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Do-Deca-Pentathlon

The Do-Deca-Pentathlon

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Uncle Kent

Uncle Kent

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rosalinda

Rosalinda

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Viola

Viola

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Museum Hours

Museum Hours

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Slightly Scarlet

Slightly Scarlet

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry